Vivat Messi

Když jsem byl nervózní, vzal jsem si míč a šel jsem kopat. Věděl jsem, že nezměním věci kolem sebe, ale můžu změnit sebe. Když to dokázal Messi, dokážu to taky. Nesmíš to vzdát. Musíš mít sen. A vydržet. Každej kopnutej míč někam doletí. Penalta nejde chytnout, jde jen špatně kopnout. Každej může bejt v něčem nejlepší. 

Mnoho malých kluků po celém světě touží být Lionel Messi. Je to jejich král, jejich nedostižný idol. Všichni kluci v Africe jsou Lionelem Messim, jestliže nejsou Ronaldem. Z čeho všeho se dá vyrobit míč? A co všechno se s míčem dá udělat? Kolik zeměkoulí dokážeš zatočit na jedný noze? 

Když se potká fotbal a umění, je z toho freestyle. 

Když se to naučíš s míčem, naučíš se to i s lidma. A když selžeš? Zkusíš to znovu a znovu a znovu… až to nakonec vyjde. Představení o fotbale, o Messim, o freestylu, který motivuje děti po celém světě, o tom, jak je důležité mít svého hrdinu a jít za svým snem.

Mistr světa ve freestyle fotbalu Daniel Pražák se na jevišti potkává s DJ a hudebníkem badfocusem, aby vyprávěli příběh o odhodlání, vůli a touze jít za svým snem. V režii Petra Boháče a Miřenky Čechové, kteří se vracejí k formě multižánrového představení, za něž v minulosti získali ocenění jako např. Best of ve Washington Post nebo Fringe First Award, udělovanou největším divadelním festivalem na světě. Jejich představení mohli diváci zhlédnout od Stockholmu po Johannesburg, od New Yorku po Shanghai.   

Za finanční podpory: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury České republiky, NextGenerationEU – Financováno z EU, Národní plán obnovy

Hl. město Praha podpořilo v roce 2024 projekty Spitfire Company víceletým grantem v částce 1 650 000 czk. 

Za podpory: Kloden Teater, Cirqueon z.s, Rezi.Dance, The World Freestyle Football Association, KITFest 

Date:
Koncept::
Petr Boháč
Scénář, choreografie, režie::
Miřenka Čechová, Petr Boháč
Účinkující::
Daniel Pražák, Taro Troupe, badfocus (Prokop Korb)
Dramaturgická spolupráce::
Iva Moberg
Světelný design: :
Filip Horn
Hudba: :
badfocus (Prokop Korb)
Zvukový design::
Martin Hůla
Animace a komiks::
Tom Zahrádka
Scénografie: :
Petr Boháč
Producent: :
Bezhlaví z.s.
Koprodukce: :
Tanec Praha, Dvadlo Hybernia
Poděkování: :
Lucaso (Lukáš Škoda)

SPITFIRE COMPANY

Spitfire Company je umělecká skupina zahrnující fyzické, experimentální a taneční divadlo.