Podpořili nás

Spitfire company podpořili

  • Evropská unie, Magistrát hl. m. Prahy, Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kultury ČR, Národní plán obnovy
  • Hlavní město Praha podporuje projekty Spitfire Company víceletým grantem. V roce 2024 v částce 1 650 000 kč, v roce 2025 v částce 1 700 000 kč a v roce 2026 v částce 1 750 000 czk. 
  • Hlavní město Praha podporilo v roce 2021-2023 projekt Spitfire Company víceletým grantem. V roce 2021 částkou 1 530 000 KČ. V roce 2022 částkou 1 700 000 KČ a stejnou částkou v roce 2023.
  • Projekt Tak tiše až je podpořen z finančních mechanizmů EHP a Norska 2014-2021.
  • Hlavní město Praha podpořilo v roce 2018-2020 projekt Spitfire Company víceletým grantem částkou 1 400 000 KČ ročně.
  • Hlavní město Praha podpořilo v roce 2015-2017 projekt Spitfire Company víceletým grantem čáskou 1 200 000 KČ ročně.
  • Projekt Sniper’s Lake byl podporován grantem zemí Evropského hospodářského prostoru (EHP) – Norsko, Island a Lichtenštejnsko (EEA Grants / Program C6/ Kulturní dědictví a současné umění/ programová oblast 17), ve výši 3,2 miliónu Kč. Cílem programu a projektu je podpora rozmanitosti v kultuře a umění v rámci evropského kulturního dědictví.

Koproducenti

Palác Akropolis, TANEC PRAHA, Studio Damúza, BERG Orchestr, Staatstheater Darmstadt, UFFO Trutnov, Jatka78, Divadlo Petra Bezruče, Švandovo divadlo, Městská divadla pražská

Partneři

Institut umění – divadelní ústav, Česká centra, Festival Nultý bod, Asociace nezávislých divadel ČR, Ufa Fabrik, Dans Brabant, Moving Station Plzeň, Cirqueon, Hellerau, Jatka79

PROJEKTY 

V roce 2023 realizuje Spitfire Company následující projekty financované Evropskou unií, Národním plánem obnovy a Ministerstvem kultury ČR: 

Komunikační strategie pro divadelní skupinu Spitfire Company 

Cílem projektu bylo zviditelnit skupinu v širším společenském měřítku a v rámci žánru divadla a tance v žánrových periodikách. Díky projektu se také realizovala komunikace pro projekt Konec člověka?! na festivalu Fringe Edinburgh. 

Byla vytvořena obecná strategie jako nástroj pro další komunikaci skupiny a jejich klíčových témat, které by měli podpořit komunikaci mezi skupinou a společností jako jsou například člověk v mezní situaci, svědectví jako forma společenské angažovanosti, fotbal a umění jako prostředky, které tvoří přemostění k dětem a dospívajícím, aktivismus jako forma vyjádření společenské angažovanosti, rituál jako potřebná součást současného člověka.

Spitfire Company v Keni 

Ve spolupráci s Kenya Cultural Center, Národního divadla v Keni a Kit fest, jsme realizovali projekt, který vyústil do work in progress představení, které se odehrálo v Národním divadle v Nairobi.

Konec člověka?! na Fringe Edinburgh 

Spitfire Company letos reprezentovalo Českou republiku na festivalu Fringe Edinburgh a odehrálo 19 představení v období od 7.-27.srpna 2023. Vzhledem k aktuálnosti tématu se umělci ze Spitfire Company rozhodli všechna vystoupení na The Edinburgh Festival Fringe věnovat běloruské vězeňkyni svědomí Palině Šarendě Panasjukové a poslat jí z každého uvedení pohlednici. Z festivalu si soubor přinesl ocenění Fringe First Award.

Spitfire Company v Norsku

Spitfire Company plánuje uvést představení Tak tiše až naposledy 18.10. v Oslu. Následně jako součást turné v Norsku v Oslu uvede čtyřikrát představení Baletky. 

Spojení těchto dvou představení do jedné tour znamená pro samotnou skupinu Spitfire Company výjimečnou příležitost představit uceleně svou tvorbu pro norského diváka. Baletky se odehrají čtyřikrát ve dvou dnech, vždy v režimu pro děti a mládež a večerní představení. Opera Tak tiše až se odehraje jedenkrát. Partnerem projektu je Národní divadlo pro děti a mládež Kloden teater. V rámci zahraniční spolupráce se jedná pro Spitfire Company o výjimečnou akci, neboť do hlavního města Oslo veze rovnou dvě představení, proto se může představit v ucelenější formě. 

SPITFIRE COMPANY

Spitfire Company je umělecká skupina zahrnující fyzické, experimentální a taneční divadlo.