top of page
SF-Logo2.png

/

CZ

CONSTELLATIONS II. TIME FOR SHARING

Obrysy tří žen sedících na schodech malého kostela. Snad pijí čaj. Snad naslouchají praskání obilí. Léto dosáhlo vrcholu. Obraz. Zvon v kostele odbíjí druhou hodinu odpolední. Čas čeká. Čas poletuje. Čas se rozpíná. Čas se propadá. Čas vzpomíná. Čas sní. Obraz. Tři ženy prožívají magický rozměr jednoho všedního dne. V dnešní době stojí každý za sebe před velkou výzvou: zastavit se, ztišit se uprostřed šíleně zrychlené hyper technologické doby a otevřít se rozměrům duše. Zní to jako klišé? Paradoxní. Přece nelze zapomenout na přirozenou součást člověka, díky níž se stává šťastnou bytostí, zapomenout na umění sdílet. V tom pravém slova smyslu, nikoli virtuálně. Umění prožívat společný tanec roztoužených bytostí. Vše může být magie, imaginace, realita i sen. Hranice reality jsou překračovány nikoliv z jedné perspektivy, nýbrž z různých úhlů pohledu a pocitů.

Symbióza tance, působivého vizuálna a podmanivé hudby spojené s prostorovým zvukem. Soužití na hranici reality, magie a imaginárna.

ocenění:

Cena Institutu světelného designu a České taneční platformy za lightdesign

Kredity

koncept, režie, scénografie:

Petr Boháč

choreografie a performance:

Cecile da Costa, Kristina Šajtošová, Markéta Vacovská

light design:

Jiří Šmirk

kostýmy:

Miřenka Čechová

hudba:

David Kolár, Yellow Swans, Colin Stetson, Martin Tvrdý

asistent scénografie:

Jan Tomšů

projektový manažer:

Barbora Repická, Ludmila Vacková

produkce a booking:

Aneta Fodorová, Veronika Ilíková

koprodukce:

TANEC PRAHA

partneři:

Švestkový dvůr, Cirqueon, Dans Brabant, Theatre de NWE VORST, Ufa Fabrik, OSA

podpořili:

Hlavní město Praha, MKČR - odbor profesionální umění, MKČR - odbor zahraniční vztahy, Česko-německý fond budoucnosti

premiéra:

12.3.2018 v Divadle Ponec v Praze 

“Podobně, jako v předcházejících projektech Spitfire Company představení promyšleně útočí na smysly diváků, někdy s až nesnesitelnou agresivitou zvuků, světla a pohybů. Vytváří tak atmosféru, která zároveň fascinuje, ubíjí i provokuje.” (Scéna.cz)

„přesahují svým zaměřením ryze divadelní svět a vstupují do kontextu nejprogresivnějšího současného evropského performing arts.“ (Divadelní noviny)

Aktuální termíny představení najdete na stránce

bottom of page