/

Náš tým

Paulina Skavová

Paulina Skavová absolvovala gymnázium v Trutnově (1991–1995) a dva roky na Střední průmyslové škole kamenické a sochařské v Hořicích (1995–1997). Při přijímacích zkouškách na Akademii výtvarných umění v Praze si ji vybral do svého ateliéru profesor Karel Nepraš, u kterého studovala až do jeho smrti (2002). V roce 2001 obdržela ateliérovou cenu AVU a roku 2002 Cenu Jany Rybářové, Fondazione Europea Margherita[1], Itálie. Roku 1999 absolvovala studijní pobyt programu Erasmus v Helsinkách, roku 2002 stipendium v Egon Schiele Art Centrum v Českém Krumlově. Studia dokončila v ateliéru intermediální tvorby Milana Knížáka roku 2003.

 

Roku 2003 získala státní švýcarské stipendium a absolvovala postgraduální studia na Hochschule für Gestaltung und Kunst Luzern (2003–2004)[2]. V letech 2004–2005 byla asistentkou v grafické škole prof. Vladimíra Kokolii na AVU. Rok 2008 strávila na studijním pobytu v Acapulcu v Mexiku.

 

Díky nadstandardním jazykovým schopnostem si sochařka na studium vydělávala průvodcovstvím ve špitále v Kuksu a měla možnost zblízka prostudovat slavnou sbírku barokních soch Matyáše Bernarda Brauna, jejich scéničnost, teatrálnost, výraz, důraz na detaily a popisnost. Kromě toho zde důvěrně poznala barokní lékárnu a v knihovně prostudovala staré recepty i písemnosti spojené s Řádem sv. Huberta.[3]

 

Od roku 2010 je kurátorkou výstav ve Společenském centru UFFO v Trutnově. Žije a pracuje v Novosedlech u Písku a na odlévání soch do bronzu spolupracuje již od roku 1998 s uměleckou slévárnou v Horní Kalné. Společná práce s Jiřím Sozanským ji přivedla k boxu, kterým se inspirovala při tvorbě boxerek nebo portrétu boxera Mika Tysona. Volný čas tráví také jízdou na koni a příležitostnou sportovní střelbou, které se profesně věnuje její manžel Petr Zvolánek.

1/1

Eva Stará je tanečnice, performerka, akrobatka a choreografka. Tanec studovala na Konzervatoři Duncan centre a v pohybovém vzdělávání pokračovala na katedře nonverbálního divadla na Pražské HAMU. Je spoluzakladatelkou uskupení Holektiv, které úspěšně působí na české i zahraniční scéně. Spolupracuje se soubory jako jsou Spitfire Company, Tantehorse, Burki&com, na představeních pro děti studia TS Light a FysioART. Dále s režiséry jako jsou Roberto Magro, Daniel Gulko, Matěj Forman, Štěpán Pácl a další.  Jako pedagog působí v Tanečním studiu Light a ZUŠ Choceň. V rámci workshopů vyučuje současné taneční techniky, párovou akrobacii a improvizaci. Ve své vlastní tvorbě se snaží o propojování nového cirkusu, tance a divadla.

1/2

Eva Stará MgA.

manažerka projektu

Barbora Repická

repicka@spitfirecompany.cz

+420 775 426 733

umělecká ředitelka

Miřenka Čechová

umělecký ředitel

Petr Boháč

bohac@spitfirecompany.cz

výkonná produkce & zájezdy

Aneta Fodorová

fodorova@spitfirecompany.cz

+420 775 075 858

manažerka projektu

Barbora Repická

repicka@spitfirecompany.cz

+420 775 426 733

FB.png
inst.png
goout.png
vimeo.png