top of page
SF-Logo2.png

/

CZ

SNIPER'S LAKE

Od druhé světové války nebylo tolik migrantů na cestách jako v dnešní době. Utíkají nejen před něčím, ale i za něčím. Strach a naděje. Neviditelná hrozba je nedílnou součástí naši reality. Paralyzuje nás, ale je i spouštěčem reakce, kdy člověk překonává sám sebe.

Česká slova uprchlík nebo běženec mají kořen slovesa uprchnout nebo běžet. Běh se stává choreografickou esencí. Stejně jako v našich životech.

Po oceňovaném uvedení představení One Step Before the Fall zkoumající témata vyčerpání a Parkinsonovy choroby a Animal Exitus zkoumající témata traumatu, se Spitfire Company znovu pouští na tenkou hranici zápasu, který člověk musí svést sám se sebou, aby obhájil vlastní důstojnost.

Uprchlictví, útěk, běh, který se nikdy nezastaví. Alespoň jednou za život zažíváme pocit uprchlíků. Běžíme. Pět tanečníků bojujících s vlastními silami a jeden neviditelný sniper v hledišti. Hrozba může přijít odkudkoli a kdykoli. Spitfire Company hledá nový tělesný jazyk postavný na běhu a jeho variacích. Rytmická stuktura odkazující k choreografii 2.dějství Čajkovského Labutího Jazera v kompozici americké skladatelky Sivan Eldar.

Kredity

režie a choreografie:

Miřenka Čechová

koncept, dramaturgie a scénografie:

Petr Boháč

kostýmy:

Petra Vlachynská

interpretace:

Cécile Da Costa, Markéta Vacovská / Markéta Jandová, Jiří Bartovanec, Amy Margaret Pender, Katja Schia Henriksen, (alternace: Martin Talaga)

hudba:

Sivan Eldar

hudební interpretace:

Clarinet Factory

light design:

Martin Špetlík

produkce:

Tereza Havlíčková, Barbora Repická, Marianne Bilger

projektový management:

Ludmila Vacková

fotografie:

Vojtěch Brtnický, Martin Mařák

grafický design:

Eva Chudomelová

produkce:

Bezhlavi z.s. a Baerum Kulturhus

koprodukce:

Tanec Praha z.ú. / PONEC - divadlo pro tanec

partneři:

DIOD Jihlava, Papírna Plzeň

podpořili:

Projekt Sniper's Lake je podporován grantem zemí Evropského hospodářského prostoru (EHP) – Norsko, Island a Lichtenštejnsko (EEA Grants / Program C6/ Kulturní dědictví a současné umění/ programová oblast 17), ve výši 3,2 miliónu Kč. Cílem programu a projektu je podpora rozmanitosti v kultuře a umění v rámci evropského kulturního dědictví. Celoroční kontinuální činnost Spitfire Company v letech 2015 - 2017 je podpořena grantem Hlavního města Prahy ve výši 1,2 milionů Kč ročně. Celoroční činnost Spitfire Company je podpořena Ministerstvem kultury ČR (odb. umění). Rezidence Spitfire Company / Sniper's Lake v Baerum Kulturhus je podpořeno grantem Hlavního města Prahy. Uvedení projektu Sniper's Lake v Norsku je podpořeno grantem Ministerstva kultury ČR (odb. mezinárodních vztahů).

Poděkování: Morten Walderhaug, Yvona Kreuzmannová, Markéta Perroud, Siri Leonardsen, Fatima Rahimi , Šárka Antošová (Amnesty International) and Kristýna Andrlová (UNHCR), Velvyslanectví Norského království - Praha, program festivalu Jeden svět - Promítej i ty!

Toto představení již nehrajeme, termíny aktuálních představení najdete na stránce

bottom of page