PODVRAŤÁCI

Jednoho dne bylo tajnou policií uneseno pět knižních nakladatelů vydávající bulvární zprávy o manželkách vysoce postavených úředníků vlády. Ve stejné době se v jedné vesnici v horách potkává černý pes Alfa, jenž unikl z tajné vojenské biologické laboratoře usilující o to, vytvořit novou bojovou zvířecí jednotku, a osamělý chlapec, který se rozhodl, že se nevrátí domů. Náhoda je spojí v nerozlučnou dvojici a postaví proti všemocné tajné policii. Kdo vyhraje? Kdo bude poražen? Budou schopni doručit zprávu od jednoho z unesených nakladatelů nezávislým hongkongským novinám?

Rodinné představení o neobyčejném přátelství kluka a psa, kteří musejí společně svést boj s nebezpečným protivníkem, čínskou tajnou policií. Doporučeno od 11 do 107 let. V představení se kombinuje fiktivní příběh s dokumentárními záběry, ale také fenomén live-cinema s komiksem, originální hudbou či loutkami. Vše se promítá na rozměrné projekční plátno.

Kredity

koncept:

Petr Boháč, Martin Tvrdý

hudba, animace, video:

Martin Tvrdý

scénografie:

Petr Boháč, Jan Tomšů

light design:

Jan Tomšů

ilustrace a komiks:

Tom Zahrádka

projektový manažer:

Barbora Repická

produkce pro zahraničí

Aneta Fodorová

koprodukce:

Palác Akropolis, Místa činu / 4+4 dny v pohybu

partneři:

UFA Fabrik Berlin (D), Divadlo Drak

podpořili:

Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR

premiéra:

11.10.2019, Desfourský palác, v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu v Praze

"Velmi výrazným tvůrcem atmosféry je i autorská hudba propojující direktivnost elektronického beatu minimal techna s industrializací reálných zvuků včetně psího štěkotu. Nic pro jemnější povahy, i když odvaha upozornit na kontroverzní společenská témata je zde ovšem zabalena do značky „rodinné představení pro děti od 10 do 110 let“. Trochu rafinované i tendenčně alibistické zároveň." (Smugalová, Taneční aktuality)

Aktuální termíny představení najdete na stránce