top of page
SF-Logo2.png

/

CZ

MISS AMERIKA

Rap muzikál o ženě, která se zamilovala do města, v němž je cizincem. Mckenzie Tomski je newyorský misfit, je to nenápadný i přiznaný zírač. Mckenzie je královna virtuální osamělosti, stejně jako Wonder Woman bez kozaček a legálního statusu. Je to bytost tekuté identity, která s ironickým, temným, nekompromisním humorem nabourává americká klišé. Mckenzie je z rodu vyděděnců, ztracenců, těch, kdo stojí ve stínu, v šedé zóně, a sní svůj americký sen o tom, že „to jednou dokážou“.

Multimediální projekt Miřenky Čechové a Martina Tvrdého předvádí syrový obraz života na Manhattanu skrze koláž hudby, textu, rapu, slamu, stand upu, performance, fotografií Vojtěcha Brtnického a komiksu malajského kreslíře Chin Yewa. Symbióza všech složek přináší autentický příběh ženy, která se zamilovala do města, v němž je cizincem. Projekt vychází z knižní předlohy Miřenky Čechové Miss AmeriKa, vydané v červenci 2018 v nakladatelství wo-men.

ocenění:

Thálie (nominace) pro Miřenku Čechovou za představení Miss Amerika

Kredity

koncept:

Miřenka Čechová, Martin Tvrdý

hudba:

Martin Tvrdý

text a performance:

Miřenka Čechová

fotografie:

Vojtěch Brtnický

animace:

Martin Tvrdý

komiks:

Chin Yew

dramaturgie představení:

Petr Boháč

dramaturgie textové předlohy:

Barbora Baronová

režijní spolupráce:

Jacquelyn de Villiers

light design:

Karel Šimek

kostýmy:

Eva Judová

projektový manažer:

Barbora Repická

produkce:

Petra Hanzlíková, Aneta Fodorová

Zahraniční booking:

Aneta Fodorová

koproducent:

Palác Akropolis

partneři:

Dans Brabant (NL), Moving Station, Divadlo Drak

podpořili:

Hlavní město Praha, MKČR. Činnost Spitfire Company je podpořena v roce 2018-2020 víceletým grantem hl. města Prahy ve výši 1 400 000 Kč.

premiéra:

7.5.2018 v Paláci Akropolis v Praze

Děkujeme fotografce Janě Hunterové za poskytnutí záběrů z New Yorského metra,

"Energie, která vyzařuje z Miřenky Čechové v jejím poslední projektu Miss Amerika, je ohromující. Hodinová produkce je dokonalým příkladem perfektně postaveného multimediálního tvaru, který propojuje mluvené slovo, zpěv, pohyb a výtvarno." (lidovky.cz)

"Pokud jste kdesi hluboko uvnitř tajně doufali, že i vy jednou prožijete svůj americký sen, nové představení Miřenky Čechové vás vrátí zpět do kruté reality. Performerka, které se opakovaně podařilo se se svým umem za velkou louží prosadit, poodhaluje prostřednictvím postavy Mckenzie Tomski odvrácenou stranu mince." (Taneční aktuality)

Aktuální termíny představení najdete na stránce

bottom of page