MISS AMERIKA

Rap muzikál o ženě, která se zamilovala do města, v němž je cizincem. Mckenzie Tomski je newyorský misfit, je to nenápadný i přiznaný zírač. Mckenzie je královna virtuální osamělosti, stejně jako Wonder Woman bez kozaček a legálního statusu. Je to bytost tekuté identity, která s ironickým, temným, nekompromisním humorem nabourává americká klišé. Mckenzie je z rodu vyděděnců, ztracenců, těch, kdo stojí ve stínu, v šedé zóně, a sní svůj americký sen o tom, že „to jednou dokážou“.

Multimediální projekt Miřenky Čechové a Martina Tvrdého předvádí syrový obraz života na Manhattanu skrze koláž hudby, textu, rapu, slamu, stand upu, performance, fotografií Vojtěcha Brtnického a komiksu malajského kreslíře Chin Yewa. Symbióza všech složek přináší autentický příběh ženy, která se zamilovala do města, v němž je cizincem. Projekt vychází z knižní předlohy Miřenky Čechové Miss AmeriKa, vydané v červenci 2018 v nakladatelství wo-men.

Kredity

koncept:

Miřenka Čechová, Martin Tvrdý

hudba:

Martin Tvrdý

text a performance:

Miřenka Čechová

fotografie:

Vojtěch Brtnický

animace:

Martin Tvrdý

komiks:

Chin Yew

dramaturgie představení:

Petr Boháč

dramaturgie textové předlohy:

Barbora Baronová

režijní spolupráce:

Jacquelyn de Villiers

light design:

Karel Šimek

kostýmy:

Eva Judová

projektový manažer:

Barbora Repická

produkce:

Petra Hanzlíková, Aneta Fodorová

Zahraniční booking:

Aneta Fodorová

koproducent:

Palác Akropolis

partneři:

Dans Brabant (NL), Moving Station, Divadlo Drak

podpořili:

Hlavní město Praha, MKČR. Činnost Spitfire Company je podpořena v roce 2018-2020 víceletým grantem hl. města Prahy ve výši 1 400 000 Kč.

premiéra:

7.5.2018 v Paláci Akropolis v Praze

Děkujeme fotografce Janě Hunterové za poskytnutí záběrů z New Yorského metra,

"Energie, která vyzařuje z Miřenky Čechové v jejím poslední projektu Miss Amerika, je ohromující. Hodinová produkce je dokonalým příkladem perfektně postaveného multimediálního tvaru, který propojuje mluvené slovo, zpěv, pohyb a výtvarno." (lidovky.cz)

Aktuální termíny představení najdete na stránce