/

CZ

KONEC ČLOVĚKA?! REPORTÁŽE PSANÉ Z KUCHYNĚ

Každý den jsme svědky postupného ohlupování. Každý den jsme aktéři obžerného informačního štěstí. Každý den jsme osamělí plavci uprostřed oceánu informací. Každý den jsme vystaveni účinku dezinformační manipulativní radiaci. Co se stane, když místo každodenní porce zaručených pravd pronášených ve jménu moci se objeví výpovědi bezejmenných a otřesených lidí, které ve svých reportážních knihách zvěčnila nobelistka Světlana Alexijevičová? Její knihy jsou apoliticky politické. S neochvějnou jistotou nastavují zrcadlo současné společnosti. Prostřednictví stovek rozhovorů s pamětníky v nich nabízí alternativní podobu novodobé historie tak, jak ji vidí obyčejní lidé.

Multižánrový projekt o moci bezmocných ovlivněný čtením knih spisovatelky Světlany Alexijevičové, oceněné Nobelovou cenou za literaturu.

Kredity

koncept a režie:

Petr Boháč

hrají:

Inga Zotova Mikshina, Roman Zotov Mikshin

technická podpora:

Martin Tvrdý

projektový manažer:

Barbora Repická

produkce a booking:

Aneta Fodorová

koprodukce:

Palác Akropolis, …příští vlna/next wave…

podpořili:

Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Česko-německý fond budoucnosti.

premiéra:

21.9.2019 v Divadle Komedie v Praze (v rámci festivalu Next Wave)

“Každá zpráva z „kuchyně“ podvědomí, kde to pod pokličkou vře bezmocí, se do vás zařezává jako nůž do huspeniny. Stigmata krvácejí barvou řídkého boršče. Je to vegetariánské, ujistí vás moderátorka a nabízí plný talíř, zatímco se z mikroscény line zápach spáleného masa. Nová inscenace Spitfire Company je těžko stravitelný guláš, ale ochutnat by měl každý. Stakan vodky mají moderátoři stále po ruce. Hbitě vás obslouží.” (O představení Konec člověka?! Reportáže psané z kuchyně, Divadelní noviny)

“Paradox naší éry masových dezinformací pojmenovali tvůrci dokonale. Státní televize zařazuje zpravodajství Rádia Jerevan, fiktivní rozhlasové stanice, synonyma směšně stupidní sovětské propagandy. Smích ovšem není na místě. Vaši pozornost přitahuje projekční plátno, na kterém sledujete přímý přenos live-animace ze stolu.” (Divadelní noviny)

Aktuální termíny představení najdete na stránce