Spitfire Company

Spitfire Company v Národním divadle v Keni

Ve spolupráci s Kenya Cultural Center, Národního divadla v Keni a Kit fest, jsme realizovali projekt, který vyústil do work in progress představení, které se odehrálo v Národním divadle v Nairobi. 

7.-9.června proběhl audition pro projekt Vivat Messi, v němž jsme si vybírali z místních umělců, zabývajících se freestyle fotbalem (umělecký žánr spojující umění a fotbal) a experimentovali s propojením tance a freestylu. 

10.-13. jsme vedli workshop pro 15 vybraných umělců (z původních 47 žádostí). Jednalo se o performery, tanečníky, režiséry, autory a freestyle umělce. Na němž jsme sbírali materiál týkající se postavení umělce ve společnosti. 

14.-16. jsme z nasbíraného materiálu připravovali scénář.

17.-20. jsme ze scénáře připravili hodinové work in progress představení s názvem An Anthology of Everyday Struggle, jehož se zúčastnili i vyrábí freestyle umělci, kteří budou pokračovat v práci na Vivat Messi. Toto představení se uskutečnilo v Keňském národním divadle, za koordinace Kenya Cultural Center a Kit fest. Po něm následovala diskuse vedená uměleckým ředitelem Kit fest Benem Ngobia za keňskou stranu a Miřenkou Čechovou za Spitfire Company. Work in progress získalo recenze od Derrick Kinyanjui (https://news.sanaapost.com/anthology-of-everyday-struggle/?fbclid=IwAR23HtRu5j2qUow5ZBLRx8KcXOxxGDvsY_iyrhByHrPEwXNc-pfPK5LBgsM) a od Margaretta wa Gacheru

(https://kenyanartsreview.blogspot.com/2023/07/kitfest-offers-capacity-building_17.html)

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Evropské unie.

Projekt dále podpořili: Financováno Evropskou unií – NextGenerationEU, Národní plán obnovy, Ministerstvo kultury České republiky

 

SPITFIRE COMPANY

Spitfire Company je umělecká skupina zahrnující fyzické, experimentální a taneční divadlo.